Nowości:

Wielka Brytania turystycznie

Wielka Brytania turystycznie

Wielka Brytania to popularne wśród Polaków miejsce wyjazdów zarobkowych. Turystyka na wyspach jest jednak również bardzo popularna, a niskie ceny bilety lotnicze sprawiają, że warto wybrać się tam choćby na krótko, pozwiedzać.

Co warto zobaczyć, decydując się na wyjazd turystyczny w Wielkiej Brytanii? Trudno wyobrazić sobie pobyt w tym kraju, bez zwiedzania Pałacu Buckingham w Londynie. Poza tym, warta uwagi jest panorama Londynu – można podziwiać ją z London Eye lub ze szczytu wieżowca Shard. Warto także zwiedzić Zamek w Edynburgu, wzniesionego na Castle Rock. To granitowy szczyt wygasłego wulkanu. Na zamku w Edynburgu przechowywany jest relikt królów szkockich – Kamień Przeznaczenia. Ciekawym doświadczeniem jest obserwacja przyrody w szkockich górach. Do tego celu idealnym miejscem jest Highlands (pogórze). Rejon ten pokazywany był w filmach o Jamesie Bondzie.
Będąc na zakupach w Wielkiej Brytanii, warto również wybrać się na zakupy na główną ulicę handlową Londynu, Oxford Street oraz posiedzieć w walijskich pubach.