Nowości:

Turystyka na Krymie

Turystyka na Krymie

Krym był od lat jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Ukrainy. Turystyka stanowiła ważną część dochodu wyspy. Po zajęciu wyspy przez Rosję, nielegalnej aneksji, wielu z nas ma jednak wątpliwości, czy dalej można podróżować na tę wyspę.

W tej chwili, na Krymie sytuacja się ustabilizowała, na wyspie nie toczą się żadne działania wojenne – w przeciwieństwie do wschodniej części Ukrainy, gdzie nie jest bezpiecznie. Nie można jednak wykluczyć, że sytuacja w przyszłości się zaogni. Na chwilę obecną Polacy mogą podróżować na Krym, może być od nich jednak wymagana rosyjska wiza – mimo iż aneksja Krymu przez Rosjan uznawana jest za sprzeczną z prawem, w praktyce to Rosjanie sprawują całkowitą kontrolę nad wyspą.
Co warto zobaczyć na Krymie? Polecam odwiedzić kurort położony nad morzem czarnym Novyi Svit. Znajduje się on nad morzem, to idealne miejsce zarówno na plażowanie, jak i górskie wędrówki. Ciekawym miejscem do zwiedzenia jest również Pałac Woroncowa w Ałupce oraz wzienisienie Aj-Petri.