Nowości:

Etiopia i Kenia

Etiopia i Kenia

Etiopia i Kenia

Etiopia to dość specyficzny kraj, jednak ostatnio coraz częściej odwiedzany przez turystów. To jedyny kraj w Afryce, poza Egiptem, z tak bogatą historią. Rozległe krajobrazy i majestatyczne góry, egzotyczna flora i fauna to coś, co przyciąga turystów. Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa, otoczoną morzem islamu. W Aksum, przechowywana jest legendarna Arka Przymierza – tablice, otrzymane przez Mojżesza od Boga. Natomiast w Hadar – archeolodzy odnaleźli kości Lucy, czyli naszej pra.. pra…prababci, które można oglądać w Muzeum Narodowym w stolicy Etiopii – Addis Abebie porady erotyczne.

Etiopia leży w północno-wschodnim rogu Afryki, w równej odległości do równika i Zwrotnika Koziorożca, ma dogodne warunki klimatyczne i krajobrazowe, odpowiednie dla wielu ptaków i ssaków. Etiopia jest też bardzo zróżnicowana geologicznie. Ma położoną na116 metrów poniżej poziomu morza depresja Danakil, dla której kontrastem są szczyty, sięgające 4620 m n.p.m. Turyści mają do wyboru wypraw z safari terenowymi samochodami i biwakowaniem na campingach. Północ Etiopii to trasa historyczna- poznawanie chrześcijańskiej kultury i architektury, korzeniami sięgającej IV wieku.

Zaś na południu kraju mieszkają plemiona afrykańskie plemiona, których sposób życia, ubierania i mieszkania nie zmienił się od tysięcy lat. Warto zobaczyć te cuda natury, a także świątynie, które mieszczą się w ogromnych niszach, pod powierzchnią ziemi.