Co to jest hosting? Jaki hosting wybrać?

Hosting jest jednym z elementów potrzebnych do założenia strony internetowej. Krokami, które należy wykonać jest choćby zlecenie wykonania projektu. Jeśli posiadasz wystarczającą wiedzę informatyczną, możesz spróbować stworzyć własny portal. Warto jednak rozpatrzeć profesjonalną pomoc i zlecenie zadania webmasterowi- ekspertowi. Następnie powinieneś wykupić domenę – nazwę, która będzie wyświetlała się w linku Twojej strony (np. kowalskijan.pl). Kolejnym, kluczowym krokiem jest inwestycja w hosting.

Co to jest hosting?

Wyobraź sobie, że masz telefon stacjonarny. Żeby działał, potrzebuje stałego zasilania. Gdy zabraknie prądu- nie zadzwonisz. Teraz przełóż to na stronę internetową. Niewiele osób wie, że domena również potrzebuje takiego „zasilania”, czyli komputera’, który będzie pracował dzień i noc, by nie odciąć dostępu użytkownikom. Nie może to być jednak „komputer” w powszechnym rozumieniu (z napędem stacjonarnym lub laptop). Musi to być serwer. Będzie w nim miejsce i zasoby, by Twoja strona internetowa działała bez przerwy 24 godziny na dobę.

Gdzie znaleźć taki serwer?

Na rynku prosperuje wiele firm zajmujących się hostingiem. „Wynajmują” miejsce na swoich serwerach, tym samym zapewniając płynne działanie Twojego portalu. Znajdzie się tam wirtualna przestrzeń dla sklepu internetowego, strony www, bloga, poczty elektronicznej czy załadowanych plików multimedialnych. Należy jednak wiedzieć, że istnieją różne kwestie, które należy wziąć pod uwagę rozważając najlepszą ofertę miejsca na serwerze.

Jaki hosting wybrać?

Warto jest przemyśleć wybór odpowiedniego hostingu, ponieważ rzutuje to na funkcjonowanie Twojej strony internetowej. Oto kilka wskazówek (lecz nie wszystkie!) sugerujących , czym należy się kierować:

  • Zapewne zależy Ci na szybkości łącza. Sprawdź zatem w miarę możliwości, jakim połączeniem z Internetem dysponuje firma hostingowa. Dzięki sprawnemu przepływowi danych Twoja strona załaduje się w ekspresowym tempie.
  • Stan techniczny serwerów również stanowi ważną kwestię. Jeśli firma rozwija się, inwestuje w nowoczesne technologie, zwiększa się prawdopodobieństwo na zaufanie klientów.
  • Poszukaj dostępnych informacji odnośnie zabezpieczeń serwerów przed atakami hackerskimi, ponieważ zarówno dane osobowe Twoich klientów, jak i Twoje poufne dane muszą być strzeżone.
  • Kopia zapasowa, zapewniająca bezpieczeństwo przed utratą danych, jest bardzo ważną kwestią przy wyborze hostingu. Upewnij się, że firma jest rzetelna i nie narazi Cię na tę przykrą przypadłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.