Nowości:

Apartamenty nad morzem

Apartamenty nad morzem

Gdzie szukać kwarter nad morzem?

Spontaniczny wypad ze znajomymi nad morze? Kto z nas nie miał takiego pomysłu po całym tygodniu ciężkiej pracy!

Z powodu niestabilnej i często zmieniającej się pogody w naszym kraju, często zwlekamy, wahamy się z zaplanowaniem wakacji nad morzem. Spontaniczny weekendowy wyjazd w przypadku pojawienia się dobrej pogody, to jednak zupełnie coś innego.

Podczas takiej wyprawy pojawia się jednak problem – gdzie znaleźć nocleg? Jak wiemy, apartamenty nad morzem rezerwowane są z co najmniej kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Osoby, które mają apartamenty nad morzem, kalendarz rezerwacji często wypełniają już nawet sezon naprzód. Gdzie więc znaleźć się nocleg „last-minute?”

Przede wszystkim warto dokładnie przejrzeć strony internetowe i portale z drobnymi ogłoszeniami. Nie wszystkie apartamenty nad morzem mają swoje własne witryny, a ich właściciele ogłaszają się na darmowych stronach czy w mediach społecznościowych.

Kolejnym sposobem jest kontakt z kimś, kto mieszka nad morzem. Może ktoś z naszych znajomych czy rodziny ma namiary na sprawdzone apartamenty nad morzem, z którym zazwyczaj korzysta?

Jeżeli jednak nie mamy takich kontaktów zostaje nam ostatnie rozwiązanie – czyli całkowicie spontaniczny wyjazd i szukanie odpowiedniego apartamentu na miejscu. W wielu turystycznych miejscowościach tj. chociażby Ustka, Mielno czy Kołobrzeg na już na peronach stacji kolejowej dostrzec możemy osoby z kartki z napisem „apartamenty nad morzem”. Osoby te oferują turystom na wynajęcie swoje własne mieszkania.

W takim przypadku, co prawda nie będziemy mieli możliwości wcześniejszego sprawdzenia warunków takiego mieszkania, ale noc będziemy mogli spokojnie spędzić w wygodnym łóżku, a nie plaży.